0546 245 75 17

Sosyal Medyada Biz}

Üniversite Ücretlerinde İndirim !
Anavatanımıza yönelik olan ekonomik yaptırımlar ve haksız döviz uygulamaları nedeniyle, Uluslararası VİZYON Üniversitesinde şimdiye kadar kayıtlı olan ve yeni kayıt yaptıracak olan tüm Lisans ve Yüksek Lisans düzeyindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerine bütün bölümlerde, iki taksit geçerli olmak üzere, yıllık % 15’ lik indirim yapılacağını bildirmekteyiz. Okul harç ücretini peşin ödeme durumlarında, % 5 lik bir indirim daha yapılacaktır. Bu durumlarda yıllık toplam indirim % 20 olacaktır.

VİZYON’UN KURUCU REKTÖRÜ PROF. DR. FADIL HOCA KUZEY MAKEDONYA’DA TÜRKOLOJİ ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYINDA OTURUM BAŞKANLIĞI YAPTI

Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Sn. Fatih ULUSOY’un himayelerinde, Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Osman MERT’in katılımıyla, Üsküp Yunus Emre Enstitüsü’nde “Kuzey Makedonya’da Türkoloji Araştırmaları Çalıştayı” 22 Mayıs 2024 tarihinde Üsküpte düzenlendi.

Gerçekleştirilen programın açılışına T.C. Üsküp Büyükelçisi Fatih ULUSOY, Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Prof. Dr. Osman MERT, Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Orhan KURTOĞLU, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Vecdi CAN, Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Lütfi SUNAR, Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanlığı Eğitim Politikaları Devlet Danışmanı Gönül BAYRAKTAR, MATÜSİTEB Başkanı Tahsin İBRAHİM, Eğitimi Geliştirme Bürosu Müdürü Abdülfeta FETA, Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdür Vekili Talip ERDOĞAN, Türkiye Maarif Vakfı Ülke Temsilcisi Mehmet BARAN, değişik üniversiteleri temsilen Bölüm Başkanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından, Çalıştayın üç farklı alandan ibaret olan birinci oturumun  Başkanlığını ve değerlendirmesini Uluslararası Vizyon Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Fadıl HOCA yaptı. Bu oturumda panelistler olarak, Prof. Dr. Lokman TURAN, Dr. Melek NUREDİN, Prof. Dr. Mehmet SAMSAKÇI, Doç. Dr. Seyhan İBRAHİMİ, Dr. Sinan KAZANCI ve Araş. Gör. Banu İSMAİLİ katıldılar.        

Gün boyunca devam eden Çalıştayın ikinci oturumun Başkanlığını Üsküp Filoloji Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü hocalarından Prof. Dr. Nazım İBRAHİM yaptı. Bu oturumda panelistler olarak, Prof. Dr. Aktan Ago, Prof. Dr. Osman Emin, Prof. Dr. Raşit KOÇ, Dr. Yudum GÖRMÜŞ, Dr. Duygu ÇAĞMAN ve Araş. Gör. Berna BEYOĞLU katıldılar.

Panellerde, Klasik Türk Edebiyatı, Yeni Türk Edebiyatı, Türk Halk Edebiyatı, Türk Dili ve Türkçe Öğretim gibi alanlarda Kuzey Makedonya Türkologlarının şimdiye kadar yaptıkları araştırmalar tanıtıldı ve değerlendirildi.

05 Haziran 2024
132 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

HEMEN ARA