0546 245 75 17

Sosyal Medyada Biz}

Üniversite Ücretlerinde İndirim !
Anavatanımıza yönelik olan ekonomik yaptırımlar ve haksız döviz uygulamaları nedeniyle, Uluslararası VİZYON Üniversitesinde şimdiye kadar kayıtlı olan ve yeni kayıt yaptıracak olan tüm Lisans ve Yüksek Lisans düzeyindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerine bütün bölümlerde, iki taksit geçerli olmak üzere, yıllık % 15’ lik indirim yapılacağını bildirmekteyiz. Okul harç ücretini peşin ödeme durumlarında, % 5 lik bir indirim daha yapılacaktır. Bu durumlarda yıllık toplam indirim % 20 olacaktır.

Neden Yurdışında Eğitim

Neden Yurdışında Eğitim ?

Bir çok kişi gibi siz de yurtdışında eğitim almanın maddi anlamda çok zengin olmayı gerektirdiğini düşünüyorsanız, bu yazıyı okuduktan sonra, aslında öyle olmadığını göreceksiniz. Maalesef ülkemizde hala yüzbinlerce kişi, yurtdışında eğitim bilgilerinden yoksun olduğu için, yurtdışında üniversite eğitimi alabilme fısatını değerlendirmiyor, ya da özel üniversitelere yüksek ücretler ödeyerek üniversite eğitimine başlıyor. Oysa lise mezunu olan öğrencilerimiz bütçesine uygun, sınav zorunluluğu olmadan, ülkemizde denkliği olan bir üniversitede eğitim alabilir. Üstelik alacağı bu eğitim sayesinde, Türkiye’de eğitim alan birçok öğrenciye kıyasla, önemli avantajları da birlikte kazanabilirsiniz.

Makedonyada eğitim almak isteyen öğrenciler hiçbir şekilde üniversite sınavına girmeden, istedikleri bölümlere kayıt yaptırabiliyorlar ama yurtdışında eğitim almanın en avantajlı tarafı yabancı dilinizi geliştirmeniz ve diplomanızın Avrupa Birliğine ait bir ülkenin diploması olmasıdır.

Makedonya da eğitim alan bir öğrencimiz, üniversiteden mezun olduğunda, hem Türkiye’de hem de AB ülkelerinde çalışabilir. Yurt dışında eğitim almış öğrenciler, birçok işveren tarafından daha olgun ve kendine güveni gelişmiş başarılı kişiler olarak değerlendirilirler. Üniversite eğitimi, bireylerin geleceklerini şekillendirecek olan kişisel gelişim süreçlerinin temel taşıdır. Bu aşamada öğrencinin sadece aldığı dersler değil, bulunduğu sosyal ortam, yaşadığı ülenin ve şehrin imkanları ve kültürel etkileri çok önemlidir. Sözgelimi, İstanbul’un merkezinde eğitim alan bir öğrenci ile, Anadolu’nun küçük bir ili ya da ilçesinde, Kıbrıs’ta, ya da İstanbul’un uzak ilçelerinde eğitim alan öğrencinin kişisel gelişim anlamındaki edinimleri arasında uçurumlar vardır. Şehircilik, kültür, sanat, spor, tarih, sosyal çevre edinim, ulaşım ve diğer olanaklar açısından yetersiz ya da kötü yaşam standartları sunan bir kampüs ve şehir, öğrencinin vizyonu ve kişisel gelişimine bir katkı sağlamamakla birlikte, öğrencide ciddi manada öz güven kaybına neden olur. Bu tarz eğitim alan öğrencilerin birçoğu mezun olduktan sonra dahi birçok işlerini ailelerinden destek ve refakat almadan yapamayan bireyler olmakta ve bu öğrenciler hayatta genellikle başarısız olmaktadır.

Makedonyada eğitim alan öğrencilerimiz, kişisel gelişim ve özgüven açısından büyük avantajlar sağlar. Başka ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte yaşam, yeni hobiler ve aktiviteler, birçok farklı şehir ve ülkeyi görebilme olanakları öğrencilerin hayata tam donanımlı, kendine güveni olan, bağımsız ve iş yaşamına hazır bireyler olarak mezun olmalarını sağlar.

Kişisel gelişimini tamamlamış, kendine özgüveni yerinde olan bir üniversite mezunu, iş dünyasında kolay bulunamayan bir elemandır. Bütün büyük firmaların öncelikle tercih edebilecekleri ve vazgeçemeyecekleri bir iş arkadaşıdır. Yurtdışında üniversite eğitimi almış bir öğrenci için gerek ülkemizde ve gerekse başka ülkelerde iş hayatında bütün kapılar sonuna kadar açılmış olur.

Sizde bütün bu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız ve geleceğiniz için güzel planlarınız varsa vakit geç değil. Dost vekardeş ülke Makedonya da Üniversiteler kapılarını açmış sizi bekliyor. Tek yapmanız gereken bizimle irtibata geçmek.

30 Kasım 2018
2.965 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

HEMEN ARA