0546 245 75 17

Sosyal Medyada Biz}

Üniversite Ücretlerinde İndirim !
Anavatanımıza yönelik olan ekonomik yaptırımlar ve haksız döviz uygulamaları nedeniyle, Uluslararası VİZYON Üniversitesinde şimdiye kadar kayıtlı olan ve yeni kayıt yaptıracak olan tüm Lisans ve Yüksek Lisans düzeyindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerine bütün bölümlerde, iki taksit geçerli olmak üzere, yıllık % 15’ lik indirim yapılacağını bildirmekteyiz. Okul harç ücretini peşin ödeme durumlarında, % 5 lik bir indirim daha yapılacaktır. Bu durumlarda yıllık toplam indirim % 20 olacaktır.

İnşaat Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği, malzeme ve yapım tekniğini en iyi şekilde bir araya getiren, yapıların plan, proje yapım ve denetlenmesiyle uğraşan mühendislik dalıdır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, Türkiye sistemini ve AB eğitim sistemini uygulayarak modern bir eğitim vermektedir. İnşaat Mühendisliği bölümü Lisans eğitimi olup, eğitim süresi 4 yıldır. YKS sınavı gerekmeden lise mezunu tüm öğrenciler İnşaat Mühendisliği fakültesine kayıt yaptırabilirler. 240 Kredi ile YÖK’ün aradığı koşulların hepsi uygulanmakta böylece denklikte bir sorun yaşamamaktasınız. Eğitim dili Türkçe‘dir.  Mezunlarımıza Türkçe ve İngilizce 2 adet Diploma verilmektedir. Vizyon Üniversitesi Hukuk Fakültesi ”YÖK TARAFINDAN TANINMAKTADIR”.  Ayrıca birçok akreditasyon kurumu tarafından da akredite edilmiştir. İnşaat mühendisliği yıllık ücreti 3000 eurodur. Mezun olan öğrencilerimiz uluslararası diploma aldıkları için AB ülkeleri dahil 52 ülkede diplomalarını rahatlıkla kullanabilmektedirler. Ayrıca birçok öğrencimize burs imkanları sunmaktayız. Bununla birlikte ödeme kolaylığı sağlamak için 2 taksit ödeme seçenekleri ile öğrencilere dershaneye gider gibi ödeme kolaylığı sunulmaktadır. Mezunlarımız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından belediyelere, AR-GE birimlerinden teknoparklar ve ilgili bakanlıklara, tüm inşaat şantiyeleri ile pek çok özel sektör kuruluşlarında  çalışabilmektedir.

Üni-Veri istatistiklerine göre İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunları, istihdam oranı ile Türkiye’de 7. sırada yer almaktadır.

YÖK Denkliği

Vizyon Üniversitesi İnşaat Mühendisliği YÖK tarafından tanınmaktadır. 
*Mezun olan öğrencilerimiz YÖK’e başvurarak denklik işlemlerini gerçekleştirebilirler.

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ 4 YIL BOYUNCA ALINACAK DERSLER

HEMEN ARA